Vesetas purva takas teritorijas mitrājs ir teju 430 ha liels. Tā teritoriju lielākoties klāj purvi un slapji meži, palieņu pļavas un niedru audzes, kur ligzdo un barojas ūdensputni. Šis purvs arī tiek uzskatīts par vienu no lielākajām dzeltenās akmeņlauzītes populācijām Latvijā.

Pie Vesetas purva takas var piekļūt no abām pusēm, ja dodas no Rīgas puses, tad pirmais apskates punkts būs nacionālo partizānu piemiņas vieta – restaurēta zemnīca un krusts. Šajā vietā 2019.gadā projekta ietvaros tika uzstādīts 3 metru augsts krusts. Dodoties uz purva taku no Rēzeknes puses, uzreiz varēs nokļūt uz purva takas, diemžēl šo vietu ir ļoti viegli palaist garām, jo vienīgās norādes ir kādus 50 metrus no ceļa. Lai vieglāk atrast, iesaku izmantot šīs GPS koordinātas 56°41’51.6″N 25°49’14.2″E vai 56.706291, 25.804438. Iesaku izmantot Balticmaps.eu, jo tajā ir attēlota Vesetas purva taka.

Takas kopējais garums ir aptuveni 1 km, tātad aptuveni 2 km turp un atpakaļ. Vietām tā var būt arī nedaudz ekstrēma, īpaši pēc lietus, jo koka laipas šur tur ir jau nokalpojušas un ir aizvietotas ar kādu koka dēli.